Безпечна, стійка та швидка відбудова України

Turning the devastation of war into a pathway for a sustainable future
40B. Tonnes
of aggregates per year use
30B. Tonnes
of concrete annual production
8-10%
of global CO2 emissions Global cement and concrete production
350B. Tonnes
of concrete waste per year
700M. Tonnes
of CDW annual production
100%
can be recyclable, but much is downcycled
40млрд тонн
заповнювачів (щебню та піску) на рік
30млрд тонн
бетону виготовлено щорічно
8-10%
світових викидів СО2 припадає на виробництво цементу та бетону
350млрд тонн
відходів бетону на рік
700млн тонн
будівельних відходів генерується щорічно
100%
може бути перероблено, але значна частина використовується з пониженням цінності

Окрім глобальних викликів, що стосуються довкілля, Україна стикається з великою кількістю руйнувань, спричинених вторгненням росії, що призводить до накопичення десятків мільйонів тонн відходів руйнувань.

Втілення переробки бетону в реальність

Ми перетворюємо будівельне сміття, спричинене війною та руйнуваннями, на стійке майбутнє. Наша місія – переробляти бетонні відходи зі зруйнованих і непридатних для експлуатації будівель в Україні у нові, енергоефективні матеріали, застосовуючи замкнутий цикл кругової економіки.

Завдяки інноваційним технологіям ми долаємо виклики, зокрема пов’язані з азбестом, і впроваджуємо кругове будівництво, що перетворює відходи на цінні ресурси, надаючи матеріалам нове життя.

Про проєкт

01

Цілі

Головна мета проєкту – дослідити можливості перетворення відходів руйнувань війни, що не містить азбесту, на низьковуглецевий будівельний матеріал у спосіб, що враховує принципи інклюзивності та соціальної відповідальності.

02

Консорціум

Консорціум об’єднав провідні університети, бізнеси та неурядові організації з Великої Британії, України та Нідерландів, які прагнуть впроваджувати принципи кругової економіки в будівельній галузі, з фокусом на повторному використанні та переробці бетону.

03

Донор

Цей проєкт підтримується урядом Сполученого Королівства через Міністерство закордонних справ, Співдружності та розвитку (FCDO).

04

GESI

Гендерна рівність та соціальна інклюзія є ключовими принципами проєкту. S3 спрямований на досягнення суспільної мети – створення безпечного та стійкого середовища, приділяючи особливу увагу вразливим групам населення.